საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტის საინჟინრო ფაკულტეტის დეკანი, ასოცირებული პროფესორი ნიკა თიკანაშვილი, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის 2021 წლის ახალგაზრდა მეცნიერთა კვლევების გრანტით დაფინანსების კონკურსის გამარჯვებულია.
პროექტის ხელმძღვანელია საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტი რექტორი, ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი სერგო ტეფნაძე, ხოლო უცხოელი თანა ხელმღვანელი ლატვიის ტრანსპორტის განვითარებისა და განათლების ასოციაციის პრეზიდენტი, ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი იგორ კაბაშკინი.
აღნიშნული სამეცნიერო გრანტის ფარგლებში 2 წლის განმავლობაში გაგრძელდება ის პოსტსადოქტორო კვლევითი ადგილობრივი და საერთაშორისო აქტივობები, რომელიც სადოქტორო კვლევის პერიოდში დაიწყო და რომლის საკვლევ თემატიკასთან მიმართებით მიღებულია სპეციალური გრანტები შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის, აშშ–ს ფედერალური საავიაციო ადმინისტრაციის (FAA), საჰაერო ნავიგაციის უსაფრთხოების ევროპული ორგანიზაციის (EUROCONTROL), ლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტოს (VIAA), ევროპული თანამშრომლობა მეცნიერებასა და ტექნოლოგიაში (COST აქციის) მიერ.

Nika Tikanashvili, Associate Professor, Dean of the Engineering Faculty at Georgian Aviation University, is the winner of the 2021 Young Scientists Research Grant Funding Call by the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation.
Dean of the Engineering Faculty at Georgian Aviation University, Associate Professor Nika Tikanashvili is the winner of the 2021 Young Scientists Research Grant Funding Call by the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation.
The project supervisor is Rector of the Georgian Aviation University, Doctor of Technical Sciences, Professor Sergo Tepnadze, and the foreign co-supervisors the President of the Latvian Transport Development and Education Association, Doctor of Technical Sciences, Professor Igor Kabashkin.
Within the framework of this scientific grant, the local and international postdoctoral research activities will be continued for 2 years, which started during the doctoral research period and grants have been already received for the research topic by Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation, US Federal Aviation Administration (FAA), European Air Navigation Safety Organization (EUROCONTROL), Latvian State Education Development Agency (VIAA), European Cooperation in Science and Technology (COST Action).